Mobilyalar İçin Kullanılan Ek Ürünler

Mobilyalar İçin Kullanılan Ek Ürünler

Mobilya, işlevsel değerinden dolayı mekanın  kullanışlılığını etkileyen, estetik değeri ile de mekanın güzel ya da çirkin görünmesini sağlayan  bulunduğu ortamda sıcak, sevimli ve renkli bir ortam haline gelmesini sağlayan sanat ve tekniği birleştiren bir ürünlerdir..

Nedense Mobilya denilince ilk akla gelen ürün türü  ahşap gelmektedir. inegöl mobilya ise mobilyanın başkentidir. Örneğin; masa, dolap, karyola, komodin, kitaplık, Koltuk gibi konut tipinde çeşitli büro ürünlerinde okul sıra ve masalarında kullanılan ahşap malzemelerdir.
Günümüzde mobilya yapımında çelik, alüminyum, cam ve plastik gibi diğer malzemeler kullanılmaya başlanmış ise de halen ahşap malzeme bu konuda popülaritesini sürdürmektedir…

Mobilyada kullanılan ürünler Kolayca işlenebilmesi, birbirlerine kolayca birleştirilebilmesi ürünün  direncinin yüksek oluşu, eskidiğinde kolayca değiştirilebilmesi, boyanabilmesi gibi özelliklere sahip ürünler kullanılıyor olmasında ki neden ağaç malzemenin mobilya yapımında daha fazla tercih edilmesidir.

burineg